Strona główna > Referencje i osiągnięcia
 • Chromatografy cieczowe

  Chromatografy cieczowe HPLC L-3000 to nowoczesna seria w bardzo przystępnej cenie. Nasze instalacje z powodzeniem sprawdzają się zarówno w analizach produktów farmaceutycznych, kosmetycznych, chemicznych jak i żywnościowych. Prosta i niezawodna konstrukcja gwarantuje wieloletnią, bezawaryjną pracę i pozwala nam udzielać 36 miesięcznej gwarancji. Dostępność różnorodnych typów pomp, detektorów , autosamplerów zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających laboratoriów. Aktywnie pomagamy w doborze najlepszej konfiguracji systemu do potrzeb Użytkowników.

  Szczegóły urządzenia >

 • Chromatografy gazowe

  Szczegóły urządzenia >

 • Spektrofotometry UV-VIS

   

  dokladnoscresoluimm

   

   

  Szczegóły urządzenia >

 • Autosamplery HPLC f-my HTA

  TLab oferuje uniwersalne autosamplery HPLC renomowanej marki HTA. Włoska firma HTA jest liderem produkującym wysokiej klasy uniwersalne autosamplery, które mogą być z powodzeniem stosowane do rozbudowy systemów HPLC i UPLC różnych producentów. Każdy model chromatografu, i ten starszy i najnowszy, może być wyposażony w świetny autosampler, który pozwoli na pełną autonomię pracy i wyraźnie podniesie wiarygodność wyników. Autosamplery HTA to bezkompromisowa jakość, uniwersalność zastosowania, szerokie możliwości funkcjonalne w bardzo korzystnej cenie.

  Szczegóły urządzenia >

 • Autosamplery GC f-my HTA

  TLab oferuje uniwersalne autosamplery GC renomowanej marki HTA. Włoska firma HTA jest liderem produkującym wysokiej klasy uniwersalne autosamplery GC typu ALS, Headspace czy SPME. Autosamplery mogą być z powodzeniem stosowane do rozbudowy systemów GC różnych producentów. Każdy model chromatografu, w tym i te starsze, może być wyposażony w świetny autosampler, który pozwoli na pełną autonomię pracy i wyraźnie podniesie wiarygodność wyników. Autosamplery HTA to bezkompromisowa jakość, uniwersalność zastosowania, szerokie możliwości funkcjonalne w bardzo korzystnej cenie.
  Z autosamplerem HTA na nowo odkryjesz możliwości swojego chromatografu.

  Szczegóły urządzenia >

 • Kolumny HPLC Imtakt Corp.

  Wyjątkowe kolumny UPLC i HPLC japońskiej firmy Imtakt Corp. Unikalne fazy stacjonarne oraz specjalna technologia pakowania pozwoliły stworzyć wysokiej jakości kolumny o niespotykanych właściwościach i parametrach. Dostarczamy innowacyjnych rozwiązań na skalę światową. Każda z dostępnych serii kolumn charakteryzuje się niespotykanymi, wyjątkowymi właściwościami. Niemal każdy z produktów to potwierdza: Cadenza HS-C18, rewolucyjna Unison UK-Amino, nagrodzona dwukrotnie seria Scherzo SM-C18 czy też serie UP i HT dedykowane do systemów UPLC.

  Poznaj kolumny Imtakt >

 • Akcesoria HPLC Optimize Technologies

  TLab oferuje wysokiej jakości akcesoria chromatograficzne Optmize Technologies, USA. Proponujemy m.in. innowacyjne rozwiązania EXP Fitting i NANO Fittings w zakresie różnego rodzaju połączeń, nakrętek, filtrów, kolumn pułapkowych, przedkolumn. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. najnowszy produkt nakrętka uszczelką stożkową hybrydową umożliwiającą idealne uszczelnienie (8 700psi / 20 000psi) dla kolumn o różnej głębokości gniazda typu 10-32. W ofercie posiadamy także liczne części zamienne do różnych systemów HPLC.

  Wszystkie akcesoria  >

 • Akcesoria Applied Research

  Szczegóły urządzenia >

 • Kwalifikacje OQ/PQ

  Firma TLab wykonuje uniwersalne kwalifikacje dowolnych systemów HPLC, UPLC i GC. Wykorzystujemy uniwersalne systemy. Zapewniamy spełnienie najsurowszych wymogów dotyczących kwlaifikacji sprzętu chromatograficznego. Stosujemy certyfikowane wzorce oraz kalibrowane przyrządy pomiarowe. Nasz personel posiada odpowiednie przeszkolenie w zakresie wykonywania takich kwlaifikacji. Dzięki swojej uniwersalności system VKIT może być stosowywany z powodzeniem do kwalifikacji dowolnego typu HPLC lub GC.

  Szczegóły kwalifikacji  >

 • Meble laboratoryjne

  Współpracując z Państwem rozwiązujemy, na bazie naszych doświadczeń, również problemy związane z kompleksową organizacją stanowiska pracy. W naszej ofercie proponujemy dedykowane do konkretnych systemów HPLC i GC projekty instalacyjne z meblami laboratoryjnymi wraz z ich realizacją i szkoleniem.
  W ramach aktualnej promocji oferujemy do każdego zakupionego systemu HPLC lub GC indywidualnie dostosowane do Państwa potrzeb ergonomiczne stanowisko pracy wyposażone w niezbędne podłączenia mediów.

  Bezpieczeństwo i ergonomia w Twoim laboratorium.

  Meble laboratoryjne >

Referencje i osiągnięcia

Firma TLAB z Warszawy serwisuje od 2014 roku w naszym laboratorium zakładowym chromatograf gazowy z autosamplerem Headspace przeznaczony do oznaczania pozostałości różnych rozpuszczalników organicznych w foliach z nadrukami.
Oprócz przeglądów i prac serwisowych firma TLAB wykonała w tym okresie praktyczne wdrożenie oznaczania ilościowego pozostałości 10 rozpuszczalników w foliach wraz z kalibracją metody analitycznej, a także kwalifikację operacyjną i procesową naszego systemu GC. Dostarczona dokumentacja dotycząca kalibracji i kwalifikacji jest kompletna, a instrukcje są czytelne i zrozumiałe. Przeprowadzone niezbędne szkolenia naszego personelu były fachowe i wyczerpujące.

Czas reakcji na serwis jest wystarczająco krótki (do 48 godzin, często jeszcze krótszy), a wspomaganie ON-LINE w nagłych problemach za pomocą internetu jest praktycznie natychmiastowe.

Panowie Jarosław Czajka i Andrzej Nowiński wykazują się w swojej pracy dużą wiedzą praktyczną i teoretyczną oraz znaczną kulturą techniczną.

Dyrektor Kontroli Jakości Iwona Olszewska
KB Folie Polska sp. z o.o.

W lutym 2014 r. przedsiębiorstwo TLAB dostarczyło do siedziby naszej firmy chromatograf gazowy YL6500 w konfiguracji: dozownik S/SL, detektor FID, autoinjector 15 pozycji wraz z oprogramowaniem YLClarity. Sprzęt został dostarczony i zainstalowany zgodnie z ustalonymi terminami i bez żadnych problemów. Serwisant / dostawca sprzętu przeprowadził pierwsze uruchomienie wraz z zleconymi testami kwalifikacyjnymi. Kwalifikacja sprzętu wraz z szkoleniem przebiegła sprawnie i bez zastrzeżeń. Sprzęt w pełni spełnia wymagania ustalone w specyfikacji wymagań użytkownika. Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do współpracy z firmą TLAB. Mocną stroną przedsiębiorstwa jest szybka, niezawodna i profesjonalna pomoc techniczna.

Kierownik Kontroli Jakości Magdalena Maciejewska
Laboratorium farmaceutyczne AVENA

Euroservice Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Surochowie Sp. z o.o. niniejszym poświadcza, że firma Tlab Technika Laboratoryjna Jarosław Czajka z siedzibą, ul. Szklarniowa 5G, 05-077 Warszawa-Wesoła zrealizowała dla naszej firmy zamówienie dotyczące systemu chromatografu gazowego z serii YL6500GC produkcji firmy YL Instrument na podstawie umowy Nr 1/2013/LAB.

Zlecone zamówienie było wykonane w pełni profesjonalnie, terminowo i jakościowo bez zastrzeżeń.

Na podstawie powyższej współpracy możemy rekomendować firme Tlab Technika Laboratoryjna Jarosław Czajka jako solidnego i wiarygodnego kontrahenta.

Grażyna Podhajski Prezes Zarządu
EUROSERVICE ZPT

tl_files/zdjecia/medal przezro.pngTLab otrzymała nagrodę podczas Targów EuroLab 2010 w konkursie Najlepsza Oferta Targowa w kategorii Analityka Chemiczna za kolumnę Imtakt Scherzo SM-C18. Jesteśmy dumni z otrzymanej nagrody, gdyż jest to już druga nagroda jaką otrzymała innowacyjna kolumna Imtakt Scherzo SM-C18.

prof. dr hab. Jerzy Golimowski, Przewodniczący Komisji Konkursowej
Uniwersytet Warszawski, Wydział Chemii

tl_files/zdjecia/PosterAward_imtakt_small.png Itaru Yazawa, Imtakt Corp. Japan, otrzymał prestiżową nagrodę podczas konferencji Separation Science,
która odbyła się w Singapurze w sierpniu 2009. Nagroda została przyznana za najbardziej innowacyjną prezentację posterową dotyczącą opracowania fazy stałej ODS kolumn Scherzo SM-C18 z odpowiednio modyfikowanymi ligandami, umożliwiającymi pracę od faz normalnych ( NP ) do odwróconych ( RP ) oraz w trybach jonowymiennych ( IEX ). Firma TLab ma przyjemność przedstawić w swojej ofercie nagrodzone kolumny Scherzo SM-C18.

David Hills, Kierownik Naukowy
Separation Science, Singapore

Informujemy, ze w związku z realizacją projektu "Chromatograf gazowy - my również walczymy o jakość i bezpieczeństwo" realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 - 2013, Oś priorytetowa III Gospodarka, innowacyjność, przedsiębiorczość, Działanie III.6: Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw -wybrano najkorzystniejszą ofertę Firmy - TLab Technika Laboratoryjna Jarosław Czajka 05-077 Warszawa-Wesoła, ul. Szklarniowa 5G Oferta Nr.TLAB-16.01-2/2011/GC. Przedmiotem zamówienia był chromatograf gazowy wraz z opracowanymi i zwalidowanymi metodami do oznaczania gazów w mieszankach gazowych oraz oznaczania zanieczyszczeń w surowcach gazowych. Zamówienie zostało zrealizowane w terminie zgodnie z zamówieniem.

Pełnomocnik Jacek Stefański
Zakład Usługowo Handlowo Produkcyjny "KAR-BART" Agnieszka Krześlak

Katedra Biofarmacji i Farmakodynamiki Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oświadcza, że przetarg na instalację w naszym zakładzie zestawu HPLC firmy ACME o wartości brutto ok. 120.000,-PLN został wygrany przez firmę TLAB TECHNIKA LABORATORYJNA. Zamówienie na wykonanie tej usługi zostało zrealizowane zgodnie z umową i terminowo. Aparatura działa sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

prof. dr hab. Roman Kaliszan, kierownik Zakładu Biofarmacji i Farmakodynamiki
Gdański Uniwersytet Medyczny

Firma TLab reprezentowana przez pan Jarosława Czajkę instalowała u nas detektor  do zestawu chromatografu cieczowego oraz świadczy usługi serwisowe.  Jesteśmy zadowoleni  z  jakości świadczonych usług przez Firmę  TLab  i polecamy ją innym klientom. Ponadto poświadczam, że zakupione w 2008 r kolumny Cadenza  CD-C18 do HPLC w tej firmie doskonale się spisują w naszych analizach związkach polifenolowych. Uzyskaliśmy poprawę rozdziału analizowanych substancji , skrócenie czasu analiz i oszczędność rozpuszczalnika acetonitrylu.

prof. dr hab. Jan Oszmiański, Kier. Kat. Technologii Owoców, Warzyw i Zbóż
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Niniejszym informujemy, że firma TLab Technika Laboratoryjna, z siedzibą w Warszawie przy ul. Szklarniowej 5G, w 2011 roku dostarczyła, zainstalowała i uruchomiła wysokiej  jakości urządzenia laboratoryjne do laboratoriów „LabAnalityka” Sp. z o.o. tj. : chromatograf HPLC z detektorem UV, Firmy Young Lin Instruments typ YL9100, chromatograf  HPLC z detektorem RI, Firmy Young Lin Instruments typ YL9100. Firma TLab zrealizowała przedmiot umowy z należytą starannością i zgodnie z deklarowanym terminem, a Pracownicy Firmy wykazali się dużą sumiennością doświadczeniem w wykonywaniu powierzonych prac.

Karolina Hordyńska Prezes Zarządu, Dorota Połozowska Członek Zarządu
„LabAnalityka” Sp. z o.o.

Pragniemy wyrazić słowa uznania zespołowi  ekspertów  firmy TLab za przeprowadzenie w pełni profesjonalnego i dodatkowo w niezwykle miłej i twórczej atmosferze szkolenia z zakresu obsługi chromatografu gazowego , zrealizowanego w dniach od 16 do 20 listopada 2009 r. dla pracowników Laboratorium naszej firmy. Warsztatu zawierały bardzo szeroką wiedzę merytoryczną, były prowadzone z pełnym zaangażowaniem, sumiennie i rzetelnie realizując ustalenia w pełnym zakresie i z należytą starannością, co w przyszłości na pewno zaskutkuje przyniesieniem wymiernych korzyści naszej firmie i pracownikom. W naszej ocenie grupa specjalistów firmy TLab prowadzi szkolenia w najwyższym stopniu w sposób profesjonalny, zarówno pod kątem ilości przekazywanej wiedzy, jak i korzyści wynikających z jakości szkolenia.

Grażyna Podhajski Prezes Zarządu
EUROSERVICE ZPT

Laboratorium Analityczne informuje, że Pan Jarosław Czajka realizował instalację zestawu chromatograficznego HPLC Merck HITACHI dla PIW IPOCHEM Sp. z o.o. oraz prowadził  szkolenie użytkowników. Od tamtej pory Pan Jarosław Czajka świadczy usługi serwisowe i konsultacyjne dla wyżej wymienionego sprzętu jak i oprogramowania. Szybkość reakcji na nasze potrzeby jest dużym ułatwieniem w pracy Laboratorium. Wysoka jakość i skuteczność świadczonych przez Firmę TLab usług spełnia nasze oczekiwania. Nasze zadowolenie ze współpracy pozwala polecić firmę TLab innym klientom.

Dr Barbara Zielińska Kierownik Laboratorium Analitycznego
PIW IPOCHEM Sp. z o.o.

...Instalacja przebiegła sprawnie. Zostały wykonane testy sprawdzające parametry urządzenia. Stwierdzono poprawność działania detektora. Zostało przeprowadzone szkolenie użytkowników. Detektor pracuje bez zakłóceń i spełnia wymagania jakie określono przy zamówieniu. Ze współpracy z firmą jesteśmy zadowoleni.

Barbara Szot Piaskowska
Olimp Laboratories sp. z o.o.

Chromatograf YL6100 firmy Young Lin (Korea Południowa ), w konfiguracji FID, Split – splitless, z oprogramowaniem YL Clarity był testowany przez Katedrę Chemii WNoŻ w okresie lipiec – listopad 2010. Wykonywane analizy to między innymi estry metylowe kwasów tłuszczowych na kolumnach InertCap firmy GLS (Japonia). Uzyskane wyniki pod względem sprawności i rozdzielczości nie budzą zastrzeżeń, są zgodne z wzorcami. Powtarzalność analiz mieści się w zalecanych zakresach norm. Oprogramowanie jest przyjazne dla użytkownika, łatwe w obsłudze, zarówno pod kątem zbierania danych, jak ich integracji i kalibracji. Wydaje się, że pomimo krótkiego okresu testowany chromatograf gazowy może być rekomendowany do prac naukowo – badawczych.

dr Piotr Koczoń Kierownik Zakładu
SGGW Wydział Nauk o Żywności

W imieniu Zarządu informujemy, że firma TLab Technika Laboratoryjna, reprezentowana przez Pana Jarosław Czajkę, w kwietniu 2007 roku realizowała zamówienie instalacji systemu HPLC Merck HITACHI dla „LabAnalityka”  Sp. z o.o. oraz świadczyła wielokrotnie usługi serwisowe i konsultacje dla sprzętu chromatograficznego. Z przyjemnością stwierdzamy, że dostarczone przez Pana Czajkę usługi cechuje wysoka jakość i solidność wykonania. Firma TLab wykazała się dużą sumiennością i doświadczeniem w wykonywaniu powierzonych prac instalacyjnych, dostarczone aparaty laboratoryjne spełniły nasze oczekiwania, a serwisowanie, naprawy i konsultacje charakteryzują się dużą skutecznością. Poziom usług oraz ich terminowość pozwala stwierdzić, iż firma TLab jest partnerem godnym zaufania i polecenia innym klientom.

Karolina Hordyńska Prezes Zarządu, Dorota Połozowska Członek Zarządu
„LabAnalityka” Sp. z o.o.

Chromatograf YL9100  HPLC  firmy Young Lin (Korea Południowa) z oprogramowaniem YL Clarity został zakupiony przez WSZKiPZ  za pośrednictwem firmy TLAB reprezentowanej przez Pana Jarosława Czajkę. Oprogramowanie YL Clarity jest łatwe w obsłudze dla użytkownika, zarówno pod kątem zbierania danych, ich przetwarzania jak i graficznej prezentacji. Aparatura działa sprawnie i bez żadnych zakłóceń.  Dotychczas uzyskane wyniki pod względem sprawności i rozdzielczości nie budzą zastrzeżeń. Powtarzalność analiz mieści się w zakresach norm.  Z przyjemnością stwierdzamy także, że świadczone przez pana Czajkę usługi konsultacyjne  i szkoleniowe cechuje wysoka jakość i solidność  wykonania. W naszej opinii Firma TLab  jest partnerem godnym polecenia innym klientom.

Krzysztof Staliński prof. WSZKiPZ dr hab. , Prorektor ds. Nauki
Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia
Rzetelna firma

Zaufali nam:

 • Filofarm
 • Analytical
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Kar-Bart
 • LabAnalityka
 • OlimpLabs
 • Takeda-Nycomed
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Euroservice ZPT
 • Climatic Sp. z o.o.
 • Biochemik
 • Nestle
 • SGGW
 • IPOCHEM Sp. z o.o.
 • TEVA