Strona główna > Oferta > Oprogramowanie CDS > Oprogramowanie chromatograficzne CDS Clarity
 • Chromatografy cieczowe

  Chromatografy cieczowe HPLC L-3000 to nowoczesna seria w bardzo przystępnej cenie. Nasze instalacje z powodzeniem sprawdzają się zarówno w analizach produktów farmaceutycznych, kosmetycznych, chemicznych jak i żywnościowych. Prosta i niezawodna konstrukcja gwarantuje wieloletnią, bezawaryjną pracę i pozwala nam udzielać 36 miesięcznej gwarancji. Dostępność różnorodnych typów pomp, detektorów , autosamplerów zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających laboratoriów. Aktywnie pomagamy w doborze najlepszej konfiguracji systemu do potrzeb Użytkowników.

  Szczegóły urządzenia >

 • Chromatografy gazowe

  Szczegóły urządzenia >

 • Spektrofotometry UV-VIS

   

  dokladnoscresoluimm

   

   

  Szczegóły urządzenia >

 • Autosamplery HPLC f-my HTA

  TLab oferuje uniwersalne autosamplery HPLC renomowanej marki HTA. Włoska firma HTA jest liderem produkującym wysokiej klasy uniwersalne autosamplery, które mogą być z powodzeniem stosowane do rozbudowy systemów HPLC i UPLC różnych producentów. Każdy model chromatografu, i ten starszy i najnowszy, może być wyposażony w świetny autosampler, który pozwoli na pełną autonomię pracy i wyraźnie podniesie wiarygodność wyników. Autosamplery HTA to bezkompromisowa jakość, uniwersalność zastosowania, szerokie możliwości funkcjonalne w bardzo korzystnej cenie.

  Szczegóły urządzenia >

 • Autosamplery GC f-my HTA

  TLab oferuje uniwersalne autosamplery GC renomowanej marki HTA. Włoska firma HTA jest liderem produkującym wysokiej klasy uniwersalne autosamplery GC typu ALS, Headspace czy SPME. Autosamplery mogą być z powodzeniem stosowane do rozbudowy systemów GC różnych producentów. Każdy model chromatografu, w tym i te starsze, może być wyposażony w świetny autosampler, który pozwoli na pełną autonomię pracy i wyraźnie podniesie wiarygodność wyników. Autosamplery HTA to bezkompromisowa jakość, uniwersalność zastosowania, szerokie możliwości funkcjonalne w bardzo korzystnej cenie.
  Z autosamplerem HTA na nowo odkryjesz możliwości swojego chromatografu.

  Szczegóły urządzenia >

 • Kolumny HPLC Imtakt Corp.

  Wyjątkowe kolumny UPLC i HPLC japońskiej firmy Imtakt Corp. Unikalne fazy stacjonarne oraz specjalna technologia pakowania pozwoliły stworzyć wysokiej jakości kolumny o niespotykanych właściwościach i parametrach. Dostarczamy innowacyjnych rozwiązań na skalę światową. Każda z dostępnych serii kolumn charakteryzuje się niespotykanymi, wyjątkowymi właściwościami. Niemal każdy z produktów to potwierdza: Cadenza HS-C18, rewolucyjna Unison UK-Amino, nagrodzona dwukrotnie seria Scherzo SM-C18 czy też serie UP i HT dedykowane do systemów UPLC.

  Poznaj kolumny Imtakt >

 • Akcesoria HPLC Optimize Technologies

  TLab oferuje wysokiej jakości akcesoria chromatograficzne Optmize Technologies, USA. Proponujemy m.in. innowacyjne rozwiązania EXP Fitting i NANO Fittings w zakresie różnego rodzaju połączeń, nakrętek, filtrów, kolumn pułapkowych, przedkolumn. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. najnowszy produkt nakrętka uszczelką stożkową hybrydową umożliwiającą idealne uszczelnienie (8 700psi / 20 000psi) dla kolumn o różnej głębokości gniazda typu 10-32. W ofercie posiadamy także liczne części zamienne do różnych systemów HPLC.

  Wszystkie akcesoria  >

 • Akcesoria Applied Research

  Szczegóły urządzenia >

 • Kwalifikacje OQ/PQ

  Firma TLab wykonuje uniwersalne kwalifikacje dowolnych systemów HPLC, UPLC i GC. Wykorzystujemy uniwersalne systemy. Zapewniamy spełnienie najsurowszych wymogów dotyczących kwlaifikacji sprzętu chromatograficznego. Stosujemy certyfikowane wzorce oraz kalibrowane przyrządy pomiarowe. Nasz personel posiada odpowiednie przeszkolenie w zakresie wykonywania takich kwlaifikacji. Dzięki swojej uniwersalności system VKIT może być stosowywany z powodzeniem do kwalifikacji dowolnego typu HPLC lub GC.

  Szczegóły kwalifikacji  >

 • Meble laboratoryjne

  Współpracując z Państwem rozwiązujemy, na bazie naszych doświadczeń, również problemy związane z kompleksową organizacją stanowiska pracy. W naszej ofercie proponujemy dedykowane do konkretnych systemów HPLC i GC projekty instalacyjne z meblami laboratoryjnymi wraz z ich realizacją i szkoleniem.
  W ramach aktualnej promocji oferujemy do każdego zakupionego systemu HPLC lub GC indywidualnie dostosowane do Państwa potrzeb ergonomiczne stanowisko pracy wyposażone w niezbędne podłączenia mediów.

  Bezpieczeństwo i ergonomia w Twoim laboratorium.

  Meble laboratoryjne >

Oprogramowanie chromatograficzne CDS Clarity

tl_files/CDS/CLARITY 7_0.png

Clarity CDS 7.0 jest najnowszą wersją oprogramowania czeskiej firmy DataApex. Jest to zaawansowany system CDS (Chromatography Data Station) z opcjonalnymi modułami programowymi do akwizycji danych, ich prztewarzania oraz sterowania chromatografami. Szeroka gama obsługiwanych interfejsów i standadów (przetworniki A/D, LAN, USB, RS232) oraz opracowane sterowniki do wielu modułów różnych producentów pozwalają na zastosowanie Clarity do niemal każdego chromatografu.

Oprogramowanie umożliwia podłączenie wraz ze sterowaniem jednocześnie 4 niezależnych systemów HPLC i GC wyposażonych w maksymalnie 12 detektorów. System zapewnia równoczesną rejestrację sygnałów nawet z 12 detektorów dla każdego instrumentu.

Clarity wraz z odpowiednimi modułami sterującymi oraz oprogramowaniem rozszerzonym jest w pełni komplesowym systemem do zbierania i przetwarzania danych chromatograficznych. Moduły sterujące (Controls) odpowiadają za kontrolę poszczególnych elementów systemu chromatograficznego. Moduły rozszerzeń (Extensions) zawierają specjalne funkcje do szczególnych typów analiz takich jak np. PDA czy GPC.

Oprogramowanie umożliwia sterowanie urządzeniami różnych producentów m.in. Agilent, Beckman, Shimadzu, Hitachi, RIGOL i inne.

Akwizycja danych / pomiary

Clarity obsługuje maksymalnie 4 chromatografy jednocześnie. System umożliwia równoczesną rejestrację do 12 sygnałów łącznie ze wszystkich czterech instrumentów.

Integracja

W przypadku bardziej złożonych przebiegów, np. nałożonych na siebie pików niedostatecznie rozdzielonych substancji, system Clarity oferuje odpowiednie narzędzia do modyfikacji linii bazowej i uzyskania najlepszej intergracji.

Nakładanie chromatogramów

System Clarity pozwala na nielimitowaną ilość nałożonych na siebie chromatogramów i ich matematycznych modyfikacji (np. pochodna dowolnego rzędu).

Kalibracja

Clarity umożliwia wykonanie kalibracji z zastosowaniem wzorca wewnętrznego (ISTD) oraz wzorca zewnętrznego (ESTD). Kalibrację można wyznaczyć dla pojedyńczych pików i grup pików. Można również dokonać obliczeń w odniesieniu do piku referencyjnego (odniesienia).

Automatyczne wspomaganie analiz - tabele sekwencji

Clarity posiada możliwość uruchomiania tabeli sekwencji dla całych serii prób niezależnie od stosowania automatycznego dozownika.

Automatyzacja zadań

Bezpośrednio po zakończonej akwizycji danych system Clarity automatycznie:

 1. wyświetla obliczone chromatogramy
 2. drukuje raporty
 3. uruchamia dodatkowe programy
 4. eksportuje dane, np. do Excel'a

Operator może określić, ktore działania programu mają być wykonywane bezpośrednio po zakończeniu rejestracji danych.

Podsumowanie wyników

Clarity posiada możliwość wyświetlania wyników podsumowujących w tabeli Summary dla wszystkich wyświetlanych chromatogramów równocześnie (nałożonych za pomocą funkcji Overlay). Wszystkie wyniki z jednej serii (sekwencji) są umieszczone  w jednej tabeli.

Import i Eksport danych

Clarity umożliwia eksportowanie danych wszystkich wyników, chromatogramów w różnych formatach bezpośrednio do pliku lub do schowka (Clipboard).

Istnieje możliwość importowania chromatogramów z innych systemów CDS zapisanych w fromacie txt lub AIA.

Definiowanie funkcji użytkownika

Użytkownik ma możliwość zdefiniowania w tabelach Results i Summary swoich własnych funkcji obliczeniowych. Do obliczeń można wykorzystywac standardowe kolumny (parametry). Umożliwia to tworzenie złożonych funkcji obliczeniowych stosownie do indywidualnych potrzeb uzytkownika.

Praca w sieci

Clarity w wersji Offline umożliwia sieciowy dostęp do danych chromatograficznych zarejestrowanych na stacji roboczej. W wersji Offline użytkownik może dokonywać operacji obliczeniowych na chromatogramach, drukować raporty oraz przygotowywać nowe metody.

Konkurencyjność

Clarity jest systemem konkurencyjnym w stosunku do systemów prostych, o ograniczonych możliwościach funkcjonalnych np. PeakSimple, Chrom&Spec, Borwin, Azur, Multichro czy Chrom-Cardjak oferując znacznie szersze możliwości sterowania i przetwarzania danych. Jest jednocześnie konkurencyjny wobec systemów bardziej zaawansowanych, takich jak EZChrom, Chemstation, Empover, Chromeleon, Galaxie, które nie są pozbawione niejednokrotnie licznych błędów. Pod względem ceny oraz możliwości Clarity plasuje się pomiędzy najprostszymi systemami o ograniczonych możliwościach a zaawansowanymi, bardzo drogimi systemami CDS EZChrom, Empover itp.

Poniżej prezentujemy przykładowe zrzuty ekranów z oprogramowania Clarity.

Ekran logowania

Przedstawiony widok jest punktem wejściowym do systemu Clarity do każdego z 4 systemów chromatograficznych, które są obsługiwane przez nasz CDS. Każda z widocznych ikon odpowiada jednemu niezależnemu systemowi HPLC lub GC.

Ekran instrumentu

Okno instrumentu jest centralnym punktem kontrolno - sterującym. Z tego miejsca operator posiada dostęp do wszystkich funkcji i miejsc systemu Clarity. Wyświetlane w nim są informacje o aktualnym stanie systemu, aktualnej próbce, wyświetlana jest nazwa aktywnej metody. Ikony są graficznymi skrótami szybkiego dostępu do parametrów metod, ekranu kontrolnego poszczególnych urządzeń, raportów i kalibracji. W szybki sposób można zmienić widok z okna akwizycji na chromatogram lub krzywą kalibracji. Diagram ikon odwzorowuje proces całej analizy umożliwiając na szybkie przełączanie pomiędzy poszczególnymi etapami analizy ( sekwencja, parametry, podgląd akwizycji, okno analizy, raporty, kalibracja).

Chromatogram i tabele wyników

W tym oknie wyświetlane są zarejestrowane chromatogramy oraz wyniki. Użytkownik w prosty sposób może modyfikować chromatogramy zarówno za pomocą tabeli integracyjnej jak i szeregu funkcji graficznej obróbki przebiegów. Postaci poszczególnych tabel - Results, Summary, Column Performance mogą być indywidualnie konfigurowane, tak aby odpowiadały wymaganiom każdego użytkownika. Tabela Summary zawiera wyniki wszystkich nałożonych chromatogramów - wszystkie wyniki w jednym miejscu.

Kalibracja

Okno kalibracji składa się z dwóch okien. Pierwsza z nich jest głównym oknem w którym są pokazane wszystkie zdefiniowane piki. W drugim oknie kalibracji są umieszczone indywidualne parametry oraz krzywa kalibracyjna wybranego komponentu.
Kalibracja jest zapisywana w oddzielnym pliku kalibracyjnym typu .cal. Takie rozwiązanie jest bardzo elastyczne i pozwala na stosowanie różnych kalibracji dla różnych metod. W szybki sposób można wrócić w tej samej metodzie do archiwalnych kalibracji bez potrzeby dokonywania żmudnych przeliczeń całej metody. Edycja kalibracji jest łatwa i intuicyjna dzięki temu, że mozna pracować tylko z plikiem kalibracyjnym a nie z całą metodą.

Sekwencja

Tabele sekwencji można w łatwy sposób edytować za pomocą mechanizmu automatycznego wypełniania - Fill Down i tworzyć sekwencje z wieloma próbkami. Status sekwencji jest wyświetlany  za pomocą kolorowej ikony w lewej kolumnie. Automatyczny system kontroli sekwencji umożliwia bieżącą kontrolę prawidłowości wprowadzanych treści. System sprawdza również poprawność metody oraz automatycznie zabezpiecza przed powtórzeniami nazw chromatogramów w kolejnych analizach.

Okno statusu urządzeń

Okno statusu i kontroli poszczególnych modułów instrumentu. W jednym miejscu są pokazane wszystkie elementy sterujące poszczególnych modułów chromatografu. Odpowiada to przeniesieniu funkcji wszystkich klawiatur i wyświetlaczy do jednego okna kontrolnego. W oknie tym operator ma możliwość podglądu chwilowych wartości poszczególnych parametrów oraz bezpośredniego uruchamiania wybranych funkcji urządzeń.

System Clarity jest na bieżąco robudowywany. Szersze możliwości systemu dają dodatkowe moduły programowe odniesione do konkretnych technik analizy i przetwarzania danych.

Dostępne moduły rozszetrzeń Clarity

 1. SST - System Suitability Test
 2. NGA - Natural Gas Anlaysis
 3. PDA - przetwarzanie danych z detektorów DAD
 4. GPC - chromatografia żelowa
 5. MS - Spektrometria MS
 6. DHA - szczegółowa analiza węglowodorów
 7. CE - Elektroforeza kapilarna
 8. GC x GC
SST

Moduł SST pozwala na ocenę prawidłowego działania całego systemu chromatograficznego. Ocena jest oparta  na wynikach obliczeń poszczególnych parametrów chromatograficznych. SST daje możliwość wyznaczenia wartości średniej z powtarzalnych dozowań próbki, obliczenie RSD% oraz odniesienie się do wprowadzonego przez uzytkownika kryterium akceptacji. Moduł umożliwia wykonanie obliczeń dla 12 parametrów ( takich jak np. czas retencji, asymetria, liczba półek teoretycznych itp.) zgodnie z trzema metodami farmakopealnymi USP, EP i JP.

NGA Analiza gazu ziemnego i LPG

Pobierz prezentację modułu NGA

 

 

Rozszerzenie NGA jest dedykowane  do kompleksowej analizy gazu ziemnego i LPG. Clarity sterujące różnymi chromatografami GC np. Agilent 6890 czy 7890 wraz z modułem NGA jest kompleksowym rozwiązaniem analizy LPG. NGA zawiera wszystkie niezbędne funkcje, które umożliwiają dokonanie obliczeń parametrów gazu ziemnego i LPG. Wygenerowany raport sumaryczny zawiera obliczenia wszystkich właściwości gazów na podstawie kilkunastu chromatogramów.

Analiza gazu ziemnego w module NGA dokonywana jest na podstawie norm

 1. ISO 6976-95 Natural gas - Calculation of calorific values, density, relative density and Wobbe index from composition
 2. ASTM D 3588-98 Standard Practice for Calculating Heat Value, Compressibility Factor, and Relative Density of Gaseous Fuels
 3. GPA 2172-09 Calculation of Gross Heating Value, Relative Density and Compressibility Factor for Natural Gas Mixtures From Compositional Analysis

Analiza LPG w module NGA dokonywana jest na podstawie norm

 1. ASTM D 2421-02 Standard Practice for Interconversion of Analysis of C5 and Lighter Hydrocarbons to Gas-Volume, Liquid-Volume, or Weight Basis
 2. ASTM D 2598-02 Standard Practice for Calculation of Certain Physical Properties of Liquefied Petroleum (LP) Gases from Compositional Analysis
 3. ISO 8973-97 / EN589-04 Liquefied petroleum gases - Calculation method for density and vapor pressure

Szczegółowa lista obliczanych parametrów gazu ziemnego w module NGA

Norma ISO 6976-95

 1. Współczynnik ściśliwości
 2. Średnia masa cząsteczkowa
 3. Gęstość względna
 4. Gęstość
 5. Górna wartość opałowa
 6. Dolna wartość opałowa
 7. Indeks Wobbe’go

Normy ASTM D 3588-98 i GPA 2172-09

 1. Masa molowa
 2. Stosunek masy molowej
 3. Współczynnik ściśliwości
 4. Gęstość względna
 5. Idealna (teoretyczna) wartość opałowa
 6. Rzeczywista wartość opałowa

Normy ASTM D 2421-02 i D 2598-02

 1. Prężność pary
 2. Gęstość względna
 3. Liczba oktanowa

Normy ISO 8973-97 / EN589-04

 1. Absolutna prężność pary (tylko dla procentów molowych i masowych)
 2. Pomiarowa prężność pary
 3. Liczba oktanowa
PDA - analiza widmowa UV/VIS

Moduł PDA jest wykorzystywany do przetwarzania danych z wybranych detektorów DAD. Na podstawie odczytanego czasu retencji oraz widma UV zwiększa się wiarygodność analizy jakościowej. Widmo jest drugim czynnikiem po czasie retencji, potwierdzającym zgodność wykrytego związku ze wzorcem. Moduł PDA daje możliwość przeprowadzenia analizy widmowej, optymalizacji doboru długości fali dla analiz UV/VIS, badania czystości pików czy też identyfikacji komponentów z zastosowaniem biblioteki widm UV/VIS.

GPC - chromatografia żelowa

Chromatografia żelowa (GPC) lub chromatografia wykluczenia (SEC) jest techniką oznaczania rozkładu masy cząsteczkowej polimerów i biopolimerów.

Tutaj można pobrać wersję DEMO oprogramowania Clarity 6.2.

 

Rzetelna firma

Zaufali nam:

 • Filofarm
 • Analytical
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Kar-Bart
 • LabAnalityka
 • OlimpLabs
 • Takeda-Nycomed
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Euroservice ZPT
 • Climatic Sp. z o.o.
 • Biochemik
 • Nestle
 • SGGW
 • IPOCHEM Sp. z o.o.
 • TEVA